Fundacja Castorama dla Domu Dziecka w Dzięgielowie

21.11.2023

W lipcu 2023 r. Dom Dziecka w Dzięgielowie przy formalnym wsparciu
i rekomendacji Fundacji Grupa Kęty Dzieciom Podbeskidzia, złożył wniosek do Zarządu Fundacji Castorama o przyznanie środków finansowych na modernizację placówki. Zostały w nim określone potrzeby remontowe oraz kosztorys inwestycji. We wrześniu br. Zarząd Fundacji przyznał na remont Domu Dziecka w Dziegielowie 40 000,00 zł. oraz zaakceptował zakup niezbędnych materiałów. Swoją pomoc w przeprowadzeniu remontu zaoferowali pracownicy ze sklepów Castorama z Cieszyna i Tychów, w ramach tzw. wolontariatu pracowniczego.

Za pozyskane środki pomalowano i umeblowano wybrane pokoje wychowanków, pomalowano pokój dzienny, pracownię komputerową, toalety, korytarze ewakuacyjne, klatkę schodową, łazienkę dziewcząt, w której wymieniono wszystkie sanitariaty, pomalowano
i umeblowano pokój socjalny pracowników, wywiercono otwory w toaletach w celu podłączenia wymaganej wentylacji, wymieniono listwy przypodłogowe, lampy, włączniki
i gniazdka. Remont, dzięki wiedzy, fachowości i autentycznemu zaangażowaniu wolontariuszy przebiegał w miłej i serdecznej atmosferze.

Dziękujemy Fundacji Castorama za wielkie serce i wsparcie finansowe, Fundacji Grupy Kęty „Dzieciom Podbeskidzia” za rekomendację oraz wsparcie w sprawach formalnych , a przesympatycznym wolontariuszkom i wolontariuszom ze sklepów z Cieszyna i Tychów za zaangażowanie, wzorową organizację i perfekcyjne przeprowadzenie remontu naszej placówki.

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Dom Dziecka w Cieszynie
43-400 Cieszyn ul. Ignacego Kraszewskiego 2

Dom Dziecka w Dzięgielowie
43-445 Dzięgielów, ul. Rolnicza 1